Компактен систем за осветлување RPLT-1600Y Пневматски преносен колички приколка за изградба и надворешен настан

Краток опис:

Компактен и економичен
Лесен потег со влечење на рачката
4 * 160W / 240w LED светилка за опција
Бесплатен отсјај
5.5M телескопски пневматски јарбол
Контролирана со тајмер генерација и LED светилка
Forебови за виklушкар & врзете поени


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

Пренослива приколка за колички RPLT-1600Y

RPLT-1600Y Клучна карактеристика

Овој дизајн на приколка за колички со компактна големина, со висина од само 2,1 метар при повлекување, ширина од 0,9 метри и должина од 1,34 метри, седум единици може да се натоварат во стандардна рамна приколка со 20 стапки или во морски контејнер 20 стапки. Заштедувате многу во транспортните трошоци.

RPLT1600Y е исто така сосема доволен за да се користи на настани, ноќно осветлување на патот, осветлување на морското пристаниште и одржување на бродот. Пневматски управуваниот јарбол контролиран од дното, може да достигне висина од 5,5 метри со наклон на заградата на ламбата од 180 °. Моќна ЛЕД-ламба што произведува најмалку 89.600 лумени, може да осветли зона во доволно светла за работа. Единицата може автоматски да се вклучува и исклучува со тајмер, нема потреба да се поставува секој ден и заштедува време. Оваа единица е изградена за намена на едно лице, едноставна за поставување, повторно возење, пакување и движење.

Секоја единица се вклопуваше со генератор 5,5KVA, светилките можеа да добијат енергија и од комерцијална моќност или од генератор. Приколката, исто така, вклучува рачка за туркање и контрола на вртењето, прекинувач за работа со стапалото, четири стабилизатори, управувачки тркала со гуми, тешка челична основна приколка и дизајн на ниско тежиште. Сите карактеристики се од корист за ноќно работење на отворено.

RPLT-1600 СЕРИЈА ТРОЛИ ТРЕЈЛЕР

Информации за производот
ГЕНЕРАТОР Мотор  Едностран цилиндар, 4-тактен, ладен со воздух
Модел  RP186FA Дизел
Фреквенција (hz) 50/60
Номинална моќност (kw) 4,5 / 5
Макс. Моќност (KW) 5 / 5,5
Револуција (вртежи во минута) 3000/3600
Аспирација на моторот Природно
Стартување на системот Електричен
Алтернатор 2-пол, без четки
Напон 120,220,230,240V
Капацитет на гориво 15L
Потрошувачка на гориво со 100% оптоварување 1,85 / л
Контролен систем Дигитален панел за контрола
Излези за напојување 2
LINGHTING Лингтинг ЛЕР 240W
Типо на ламба LED
Светилка НЕ. 4
Материјали за домување Дилестирање на алиминиум во модулот
Капацитет на светлина 4 * 33600 лумени
Ifивотен век на ламбата 3 години гаранција
Работна температура ≤85
Индекс за заштита на врската IP67
МАСТЕР Тип Пневматски јарбол 5,5м
Оперирајте за надморска височина Пневматски (долу)
ТРЕЈЛЕР Поддржувања на стабилизаторот 4 * Прирачник
Големина на гуми  25 см
Сопирачки Прирачник
Капацитет против ветер ≤6
ДИМЕНЗИЈА ТЕ&ИНА Нето маса 400 кг
Должина 1350мм
Ширина 840мм
Висина 2100мм
Товар на контејнер (20GP / 40HQ) 8/16 сетови

Picture-3

Picture-4

 

Picture-7

Picture-8

Picture-9

Picture-10

Picture-11


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја