RPLT-3700 AU стандарден хибриден прилагоден пакет метро спец Хидраулична коцка за изнајмување осветлување кула за осветлување за локација на рудник и конструкција и настан на отворено

Краток опис:

4 * 240w LED светилка
Бесплатен отсјај
Хибридна моќност од батерии и генератор
Хидрауличен јарбол за подигање на висина од 8M
IP67 и 3 години гаранција за LED светилки
Јапонски потекло мотор Кубота
48V DC безбедносен оперативен систем
Дигитален контролер
Копче за итно запирање
Заштита на исклучување на моторот: Низок притисок на маслото, над / мала брзина, преку струја, висока температура.
Предупредување за ниско ниво на гориво


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

Хибридна кула за осветлување RPLT-3700

RPLT-3700 главни спецификации

Хибридната светлосна кула RPLT-3700 може да се напојува и од генераторот и од батериите. Генераторот се активира кога батериите бараат полнење, а откако батериите се наполни, генераторот автоматски се исклучува, батериите обезбедуваат напојување за LED светилки. Екстра-големиот капацитет на батерии ќе гарантира светлосна кула да продолжи да работи 8 часа во тишина. Осветлувањето без бучава и нулта емисија на јаглерод во текот на ноќта се идеално решение за настани, станбена зона. Дизајн на стабилна подлога на подлога проверете дали капацитетот на леснотијата против ветер достигнува 60 км на час.

ЛЕР од 4 * 240 вати произведува 134,400 лумени тотално, 8 метри максимална висина поцинкуван телескоп Хидрауличен јарбол, 90 степени систем на електрично навалување на главата на ламбата, 358 степени непрекинат систем за рачно вртење на јарболот може да ги исполни широките барања за изведба на осветлување.

Секоја LED светилка може да биде индивидуално прилагодена за агол, за да обезбеди чиста, директна светлина за да одговара на која било апликација. ЛЕД-светилките имаат дополнителна корист од снабдување на моментално осветлување, без никакви барања за загревање или ладење на светилките.

Галванизиран челичен јарбол и крошна со боја за прскање спречува 'рѓа и корозија, што го прави капакот на кулата за осветлување да трае 5-7 години и да не' рѓосува.

Дизајнот на структурата на лизгање без тркала може да избегне поместување на светлата кула за време на работата во камионот со алат

И џебовите за виklушкар и Cran очите можат да го олеснат движењето на самото место.

Функција за далечинско следење по избор: Системот за далечинско следење ќе помогне да се подобри мониторингот на статусот на работа на кулата, да се зголеми ефикасноста на работата и да се намалат трошоците за работна сила. Целиот статус на работа со светлосната кула може да се чита и контролира на компјутерот или на екранот на апликацијата. Ова во голема мера ќе го олесни управувањето со работната состојба на кулата за осветлување.

 RPLT-3700 Мобилна кула за осветлување

Параметри на технологијата
АНГИНГ МОДЕЛ Z482-BG 2 цилиндричен дизел со вертикално ладење со течност
БРЕНД Кубота
ПОТРОШУВАЧКАТА НА ГОРИВО 0,75 / ч
АЛТЕРНАТОР ВИД 48V DC алтернатор без четки, самовозбудување
ГЕНЕРАЦИЈА НА Енергијата  4KW континуирано (DC)
МОOWНОСТ Панели за осветлување по единица 4 * 240W САА сертифицирани робустен сијалички LED светилки
ОПЦИОНАЛНА ТЕМПЕРАТУРА НА БОЈА 2100k-5700k
АВТОМАТСКО СТАРТУВАЊЕ Тајмер за автоматско започнување / запирање на самрак-зора
ДОЛГОВОСТ 3 години
ЛУМЕН ИЗЛЕЗ 4 × 33600 lm
Материјали на батерии Гел батерија / батерија од литиумско железо
Капацитет на батеријата 200АА
Напон на батеријата 48V DC
Начин на полнење Сончевата енергија / Генераторот на напојувањето / Конверторот на електричната мрежа
4-ДЕЛОВЕН МАСТ ПРОДОЛУВАЕ НА ХИДРАУЛСКИ ЈАВНОСТИ  7 милиони
РОТАЦИЈА Прирачник за 340 степени
ТРЕЈЛЕР ПРИРАЧНИК ЗА ДОЛНИЦИ НОГИ СТАБИЛИЗАТОР 4
МАЈНА СПЕЦСКА ШАСИС И КАБИНА КАПАЦИТНОСТ НА ГОРИВО 150 литри
ОБВРЗУВАЕ НА ТЕКИ Да
ЕЛЕКТРОНИКА СИСТЕМ ЗА БЕЗБЕДНО ИСКЛУЧУВАЕ НА ПОСТАПУВАЕ-ВИСОКО ТЕМП, Да
НИСКА ПРИТИСОК НА МАСЛОТО, висок напон, низок напон
Изолатор на батерии
АНВАТАМИЧНО ИСТРАУВАUNЕ И ЗАЛЕЧНИЧКИ ПОЧНУВААТ И ЗАТВИРАЈТЕ Изборен
АВТОМАТСКО ПОЧНУВАЕ И ЗАТВОРУВАЕ НА МОТОРОТ
Кабли за скокање
АВТОМАТСКО ПОЧНУВАЕ СЕНЗОР НА ЛУКС И ЗАТВОРУВАЈТЕ
СМС Комуникација
ВКЛУЧЕНО И ИСТО Контрола на исклучување на тајмерот, започнете со скок
Вода за садови и скокач, стоп за итни случаи

6000详情页(3)_05 6000详情页(3)_08 6000详情页(3)_06 6000详情页(3)_07 6000详情页(3)_09 6000详情页(3)_10 6000详情页(3)_11

 

 

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја