LED светилки

 • RPLT-3900 Zero noise hybrid portable light tower with fluid containment system

  RPLT-3900 хибриден преносен лесен влечник со нула бучава ...

  Нула бучава

  хибридна моќност

  Чист електричен јарбол

  Анти-прашина ЈП крошна

  8 часа работно време без полнење

   

   

   

 • RPLT-5000 manual mobile light tower with 350w LED lamp for road construction

  Рачна мобилна светлосна кула RPLT-5000 со 350w L ...

  • Компактна и економична цена
  • KUBUTA Z482, 3000 вртежи во минута
  • Нето-генерален сет-излез 4,5kva
  • 4x 320w LED светилка / 1000W Метал-халоидна ламба
  • Рачни стабилизатори и јарбол
  • Дигитален контролер
  • 5м Рачна висина / продолжение на јарболот
  • Прстен на удар / удар со топка
  • Безбеден дизајн:
  • Заштита од грешка: Систем за исклучување безбеден од неуспех - висок температурен режим, мал притисок на маслото
  • Резервоар за гориво 85L
 • RD480-S 480W 64800lm IP67 High Quality Aluminum LED Panel with 3 Years Warranty

  RD480-S 480W 64800lm IP67 високо квалитетен алуминиум ...

  Напон на напојување: 90-265V AC * 48V DC

  LED моќност: 480W

  Светлосен флукс: 67200лм

  Агол на зракот: 45-130 степен

  Температура на бојата: 2100-5700K

  CRI:> 70

  Температура на работа: -2055 фунти

  IP рејтинг: IP67

  Panивотен век:> 20 000 часа

  Големина на прицврстување (L * W * H): 500 * 500 * 250 (mm)

  Нето тежина: 18 кг

 • RD-720 720W 97200lm IP67 High Quality Aluminum LED Panel with 3 Years Warranty

  RD-720 720W 97200lm IP67 алуминиум со висок квалитет ...

  • Напон на напојување: 90-265V AC, 50 / 60Hz

  • LED моќност: 720W

  • Светлосен флукс: 97200лм

  • Агол на зракот: 45-130 степен

  • Температура на бојата: 2100-5700K

  • CRI:> 70

  • Температура на работа: -2055 фунти

  • IP рејтинг: IP67

  • Panивотен век:> 20 000 часа

  • Големина на прицврстување (L * W * H): 500 * 500 * 250 (mm)

  • Нето тежина: 25 кг

 • RD240-AC 240W 32400lm IP67 High Quality Aluminum LED Panel with 3 Years Warranty

  RD240-AC 240W 32400lm IP67 високо квалитетен алуминиум ...

  Напон на напојување: 90-265V AC, 50 / 60Hz

  LED моќност: 240W

  Светлосен флукс: 32400лм

  Агол на зракот: 45-130 степен

  Температура на бојата: 2100-5700K

  CRI:> 70

  Температура на работа: -20 ℃ ~ 55

  IP рејтинг: IP65

  Panивотен век:> 20 000 часа

  Големина на прицврстување (L * W * H): 407 * 355 * 165 (mm)

  Нето тежина: 8 кг

 • RD-1000 1000W 140000lm IP67 High Quality Aluminum LED Panel with 3 Years Warranty

  RD-1000 1000W 140000lm IP67 висококвалитетен алуминиум ...

  Напон на напојување: 90-265V AC

  LED моќност: 240W

  Светлосен флукс: 32400лм

  Агол на зракот: 45-130 степен

  Температура на бојата: 2100-5700K

  CRI:> 80

  Температура на работа: -20 ℃ ~ 55

  IP рејтинг: IP67

  Panивотен век:> 20 000 часа

  Големина на прицврстување (L * W * H): 500 * 500 * 370 (mm)

  Нето тежина: 10 кг