RPLT-6000 CE ISO Стандардно метро специфициран прирачник Мобилна кула за осветлување прилагодено за градилиште

Краток опис:

• 4 * 1000w метални халидни светилки; 4 * 160w / 240w / 350w LED светилки

• Потрошувачка на гориво околу 2ltr / hr (за целосно полнење).

• 80 ltr Резервоар за гориво

• 4 * Рачни стабилизатори

• дигитален контролер

• 9 m Рачна висина / продолжение на галванизиран јарбол

• Мотор со потекло од Kubota D1105

• 360 ° рачно поцинкувано вртење на јарболот   

• Итно запирање


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

RPLT-6000 Преносна светлосна кула за урбани и градилишта

Клучни карактеристики RPLT-6000

Оваа единица е наш жежок модел на продажба, идеално решение за луѓе кои бараат меѓународен сигурен мотор на брендот и планираат да заштедат буџет. Работи со мотор со потекло од Јапонија Кубота, обезбедете стабилно работење на машината. Компактен дизајн за структура, заштеда на простор и едноставен за влечење или складирање. Погоден за итно осветлување, паркинзи, градилиште, рудник, напојување со резервна копија и големи својства со експанзивни области. Четири 1000 вати метални халидни светилки обезбедуваат светло осветлување за области до 7 хектари. Може да се опреми и со четири 240W LED светла .Оваа единица користи спирална жица, која изгледа уредно кога е нагоре и надолу. За дизајнот, со цел да се намали потенцијалот на грешка во димензиите, нашата кула за осветлување се користи Pro E за дизајн. И за да бидете сигурни дека е стабилен и квалитетен, ние сами дизајнираме и произведуваме ормани, абажури и ЛЕД-ламби. Потоа можеме да гарантираме добар квалитет. За да се осигураме дека сликата ќе трае што е можно подолго, ние користиме пудра што е позната евро-марка Акзонобел. Овој модел е најисплатлив модел за вас.

 

СЕРИЈА ЗА МОБИЛНА СВЕТЛИНА RPLT-6000 

Технички спецификации
ГЕНЕРАТОР  
Мотор Кубота Д1105-БГ Дизел
Холер KDW-1103 Дизел ЕУРО В / ЕПА 4
Тип на мотор 3 цилиндри, во линија, се ладат со вода
Премиер моќ 7kW / 50Hz 8kW / 60Hz
Аспирација на моторот 1500 вртежи во 1800 вртежи во минута
Алтернатор Стемфорд PI044F / 4-пол, без четки, возбуда
Напон 120,220,230,240V
Осветлување  
Вид на ламба 4x1000W ламба со метална халоид
  LED светилка 4x160w / 240w / 350w
Јарбол  
Тип 3-делници телескопски јарбол 9М
Вкупна висина Топ 9 милиони
Ротација 358 степени непрекинато
Оперирајте за надморска височина Винч (менчанички)
ДИМЕНЗИЈА И ТЕ WEИНА
Сува / нето тежина 830/780 кг
Товар на контејнер (20GP / 40HQ) 6/12 сета
Боја Бело / жолто / по избор

61001744054991539 873483087271389745 890814663048943184

6000详情页(3)_01

6000详情页(3)_03

6000详情页(3)_05 6000详情页(3)_08 6000详情页(3)_06 6000详情页(3)_07 6000详情页(3)_09 6000详情页(3)_10 6000详情页(3)_11

 

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја