RPLT-7200 AU Стандардна специфична мина со спецификации за рудник Хидраулична подвижна кула за осветлување со далечинско управување со 3 години гаранција IP67 LED

Краток опис:

 10м хидраулички управуван телескопски јарбол и стабилизатори

 48 VDC Електричен систем со низок напон

 Потрошувачка на гориво 0,8ltr / час, продолжете да работите еден месец

 Мој спецификација

 100% Шасија со целосна пакет

 270ltr екстра голем резервоар за гориво

 3 години гаранција за LED светла

 3G поврзаност, вклучување / запирање / употреба на гориво / можност за телеметрија на моторот преку текст

 6 x 480w / 720w Моќни LED светилки произведуваат 64.800 / 97.200 лумени на панел

 Kubota Origin D905 мотор

 Двојна шасија на Аксел

 Hyd 170 ° (340 °) Хидраулична ротација на јарболот


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

RPLT-7200 AU стандард Тешки спецификации за мини Хидраулична светлосна кула

Клучни карактеристики:

Тешката лесна кула RPLT-7200 за мина е целосно хидраулична работа и за јарболот и за нозете. Светлосната кула може да достигне 10 метри кога целосно ќе се прошири. Понудете да поставите LED светилка до 10 глави, зголемување на површината за осветлување и лумените. Горивото троши само околу 0,8 L / час, што е голема заштеда на потрошувачката на гориво и времето на повторно полнење.

Силна структура и дизајн способни за најтешко работно опкружување, како што е рудникот. Изработено е од сите видови високо квалитетни метални материјали со компактна структура и стабилни перформанси. Може да работи нормално под сите видови на сурова околина и климатски услови. Нивото на отпорност на ветер е 10, тежината на секоја единица е под 2 тони, така што секое возило на пат може да го влече.

Со најнова далечинска технологија, едноставна за ракување. Може да се читаат податоците во реално време преку текстуална порака или апликација. Секое ажурирање на вестите на време, добро за одржување и зголемување на работната ефикасност. Погоден е за надворешно мобилно осветлување во електрична енергија, железница, контрола на пожар, општински и други индустрии. Може да се користи и за разни надворешни конструкции, одржување и поправки, третман на несреќи, итни случаи и друго мобилно осветлување и светло за итни случаи

Ако стандардната конфигурација на овој производ не може да ги задоволи работните потреби на клиентите, исто така, според барањата на клиентот, треба да се изврши прилагодување.

Кула за осветлување RPLT-7200 СЕРИЈА

Информации за производот
LINGHTING Панели за осветлување по единица 6 * 480W SAA сертифицирани робустен сијалички LED светилки
Опционална температура на бојата 2100K-5700K
Автоматско стартување Тајмер за автоматско запирање на самрак-зора
Долговечност 3 години
Излез на лумен 261000
ДИМЕНЗИЈА Должина 3100мм
Ширина 1852мм
Висина 2440мм
Хидраулично продолжување на јарболот 10000мм
Хидраулична ротација 135 ± степени
ТРЕЈЛЕР Нозе на хидрауличен стабилизатор на тешки задачи 4
600мм преклопена лента за влечење за транспорт ДА
Големина на гуми 16 инчи
КАБИНСКА СПЕЦИЈА ЗА МИНЕ СПЕЦИЈА Капацитет на гориво 270 литри пластика
Бројни оски 2
Заглавувања на тркала 4
Вклучување на течности ДА
ГЕНЕРАТОР Бренд на моторот Кубота
Модел D1105 3 Цилиндар нареден, течно ладен Ладен дизел
Потрошувачката на гориво 0,8 L / HR 
Алтернатор 48V DC алтернатор без четки, самовозбудување
Производство на електрична енергија 8,0KW / 4KW континуирано (DC)
ЕЛЕКТРОНИКА / ПАНЕЛ ЗА ИНСТРУМЕНТ Тајмер контролер Автоматско вклучување и исклучување ДА
Безбедно исклучување на исклучување - висок темперамент, низок притисок на маслото, низок напон
Почетокот на скок на Lexzan е овозможен
Кабли за скокање
СМС-комуникација : започнете, застанете, користете гориво, телементари
Изолатор на батерија
Контрола на исклучување на тајмерот
Сад за стартување скок & Водачи за скок
Стоп за итни случаи

锐霸7200详情页(3)_01 锐霸7200详情页(3)_02 锐霸7200详情页(3)_03锐霸7200详情页(3)_04 6000详情页(3)_056000详情页(3)_06 6000详情页(3)_07 6000详情页(3)_08 6000详情页(3)_09 6000详情页(3)_10__锐霸7200详情页(3)_12

 

 

 

 

 

 

 

Fujian Robust Power Co., Ltd.

Адреса

Бр.77 Ксиахоушан, град Нанју, округ Минху, Фужоу, Фуџијан

Е-пошта

Телефон

0591-83850378

0591-83850377

Часови

Понеделник - петок: од 08:30 до 17:00 часот
Сабота, недела: Јавете се на +86 18606061718

'


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја