RPLT-6900 AU Стандардно метро и градежни спецификации во комплет прилагодена хидраулична подвижна кула за осветлување со 3 години гаранција IP67 LED

Краток опис:

 8м хидраулички управуван телескопски јарбол
 360 ° рачна ротација на јарболот
 Резервоар за гориво 130L
 Целосно спакувана шасија
 4 x 480w LED светилки со 268.800 лумени
 Електрична LED светилка, достапна во температура на бојата 2100-5700k
 Галванизиран јарбол и прав крошна гарантираат подолг век на траење на анти 'рѓа
 Систем за контрола на Smartgen со заштита од грешки
 Хидрауличен и рачен стабилизатор за опција


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

Пренослива светлосна кула RPLT-6900 Спец

Нашите RPLT-6900 Клучни точки

Кулата за заштита од осветлување RPLT-6900 е изградена со австралиски стандард. Опремен со LED светилка со висока ефикасност 4x 480w, јарболот е изработен од легиран материјал со висока јачина, што може да постигне автоматско регулирање на подигнувањето, а висината на подигнувањето е 8 метри. Четири држачи на ламбите можат да бидат горе-долу лево и десно за да го прилагодат аголот на зрачење , така што светлата ќе го покриваат целото работно место.

Нуди температура на бојата на лампата од 2100 кг до 5700 км, без отсјај и е пријатна за околината, совршена за областа за работа која бара работа на вработените за долго отпуштање и не ги заслепува. Многу е подобро за безбедноста на вашата работа и здравјето на вработените.

Мал мотор со екстра мала потрошувачка на гориво, со само 0,8 L / час, време на полнење 20 дена. Одлично за заштеда на буџет.

Една оска со сопирачки за дискови, стандардна со гуми и тркала со високи перформанси за трнливо возење, лесна и безбедна за влечење на патот. Достапно за пријавување на патна регистрација.

Нашиот RPLT-6900 е идеален за компании за изнајмување, оптимизиран структурен дизајн, лесен за движење и носење, поврзан со приколката може лесно да се премести во која било конструкција, место за итни случаи и костум за широк спектар на примена, вклучувајќи рударство, цивилно градење, изградба на патишта, служба за помош и катастрофи.

Нашата компанија може да го прилагоди бројот на држачи на ламби, моќност, поплава или тип на кондензатор, растечката висина на телескопскиот цилиндар и опремата на генераторот во согласност со барањата на клиентот, за да ги задоволи персонализираните потреби на клиентите.

 

RPLT-6900 Мобилна кула за осветлување
МОТОР Бренд Кубота
Модел D1105 Дизел со вертикално течно ладење со цилиндар
Потрошувачката на гориво 0,8 / ч
АЛТЕРНАТОР Тип 48V DC алтернатор без четки, самовозбудување
Производство на електрична енергија 7KW континуирано (DC)
Осветлување Панели за осветлување по единица 4 * 480W САА сертифицирани сијалици со силна моќност
Опционална температура на бојата 2100K-5700K
Автоматско стартување Тајмер за автоматско започнување / запирање на самрак-зора
Долговечност 3 години
Излез на лумен 174000
4-ДЕЛОВЕН МАСТ Хидраулично продолжување на јарболот
Ротација 340 степени
ТРЕЈЛЕР Нога за стабилизатор за тешка работа 4
Нога за поддршка на транспорт Да
600мм преклопена лента за влечење за транспорт Да
Големина на гуми 225 * 16 * 70
MINI SPEC Шасија и кабина Капацитет на гориво 100 литри
Бројни оски 1
Заглавувања на тркала 2
Вклучување на течности Да
ЕЛЕКТРОНИКА / ПАНЕЛ ЗА ИНСТРУМЕНТ Автоматско започнување и исклучување на изгрејсонце и зајдисонце Изборен
Автоматско вклучување и исклучување на моторот со контролиран електрони Изборен
Систем за исклучување безбеден од неуспех-висок темперамент, низок притисок на маслото, Да
Висок напон, низок напон
Почетокот на скок на Lexzan е овозможен Да
Кабли за скокање Изборен
СМС-комуникација Изборен
Изолатор на батерија Да
ДИМЕНЗИЈА (L * W * H)   1850 * 1660 * 2620мм
ВКЛУЧЕНО И ИСТО Контрола на исклучување на тајмер, сад за стартување и одвод на скокач, итен прекин

RPLT-6900 mine spec Hydraulic light tower

 

6000详情页(3)_05 6000详情页(3)_06 6000详情页(3)_08 6000详情页(3)_07 6000详情页(3)_09 6000详情页(3)_10 6000详情页(3)_11

 

 

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја