RPLT-7600 Австралиски стандарден изнајмен рудник Спецификација на далечински управувач Хидраулична подвижна кула за осветлување со 3 години гаранција IP67 LED

Краток опис:

 9м хидраулички јарбол и нозе

 Понудете 48 VDC низок напон и 240V AC електричен систем

 Потрошувачка на гориво со 0,8 ltr / час.

 Мој спецификација.

 Резервоар за гориво во комплет

 Резервоар за гориво 110L

 3 години гаранција за ЛЕД ламба

 3G поврзаност, вклучување / запирање / употреба на гориво / можност за телеметрија на моторот преку текст

 6 x 480w / 720w Осветлување LED панел за осветленост 64.800 / 97.200 лумени за секој

 Kubota D905 мотор

 Сингл Аксел

 Hyd 170 ° (340 °) Хидраулична ротација на јарболот


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

Хидраулична светлосна кула RPLT-7200 руднички спецификации

RPLT-7600 ЛЕР австралиски стандард и изнајмување специфични мобилни кули за осветлување

Клучни карактеристики на нашите RPLT-7600:

Нашата светлосна кула RPLT-7600 е дизајнирана со спецификации за рудникот во Австралија, исто така е погодна за надворешно мобилно осветлување во електрична енергија, железница, контрола на пожар, општински и други индустрии, како и за разни надворешни градежни операции, одржување и поправка, третман на несреќи, итна помош и друго осветлување во итни случаи. Машина опремена со 2880w LED светилка со професионален дизајн, ќе шири светла добро со голема светлина во одредена област. Исто така достапна за еколошка LED светилка, не ги навредувајте очите, одлична опција за ноќната работна површина. Силната структура и врвниот квалитет се способни да извршат работа во најтешките услови на местото.

Светлосната кула доаѓа со функција за далечинско управување преку GSM или облак, некоја функција може да работи преку текстуална порака или апликација. Брзо добијте поголем дел од податоците. Хидрауличниот јарбол за подигнување може да се подигне до 9 метри и да се врти за 350 °( + -175 °)  Стабилизатори контролирани и од хидрауличен систем, едноставни за ослободување и повлекување на светлосна кула од една личност. Целиот електричен систем е со низок напон на 48V DC, побезбеден за работа на луѓето. Тежината за секоја лесна кула е помала од 2 тони, погодно влечење со автомобил до кое било место.

Доколку стандардната конфигурација на овој производ не може да ги задоволи работните потреби на клиентите, нашата компанија може да го прилагоди бројот на држачи за ламби, напојување, поплавување или тип на кондензатор, растечката висина на телескопскиот цилиндар и опрема за генератор според барањата на клиентот, за да се исполнат персоналните потреби на клиентите.

RPLT-7600 Мобилна кула за осветлување 
МОТОР Бренд Кубота
Модел Вертикално течно ладење дизел со цилиндар D1105-BG 
Потрошувачката на гориво 0,8 / ч
АЛТЕРНАТОР Тип Алтернатор без четки, самовозбудување
Производство на електрична енергија 8KW континуирано
Изолатор на батерија Да
Осветлување Панели за осветлување по единица 4 * 720W 6 * 480W сертифицирана ССА 
Робустни сијалички со сијалица
Напон 120,220,230,240V AC 48V DC
Опционална температура на бојата 2100K-5700K
Автоматско стартување Тајмер за автоматско започнување / запирање на самрак-зора
Долговечност 3 години
Излез на лумен 261000
4-ДЕЛОВЕН МАСТ Хидраулично продолжување на јарболот 9 м
Хидраулична ротација 340 степени
ТРЕЈЛЕР Нозе на хидрауличен стабилизатор на тешки задачи 4
600мм преклопена лента за влечење за транспорт Да
Големина на гуми 16 инчи
MINI SPEC Шасија и кабина Капацитет на гориво 150 литри
Бројни оски 1
Заглавувања на тркала 2
Вклучување на течности Да
ЕЛЕКТРОНИКА / ПАНЕЛ ЗА ИНСТРУМЕНТ Тајмер контролирано автоматско стартување и исклучување Да
Безбеден систем за исклучување-висок темперамент, мало масло  Да
Притисок, низок напон
Почетокот на скок на Lexzan е овозможен Да
Кабли за скокање Да
СМС-комуникација: Почеток, стоп, употреба на гориво, телематеријал Да
Лукс сензор автоматско стартување и исклучување Изборен
СМС-комуникација Изборен

7600目录册 788443793347471208锐霸7200详情页(3)_046000详情页(3)_05 6000详情页(3)_06 6000详情页(3)_07 6000详情页(3)_08 6000详情页(3)_09 6000详情页(3)_10 6000详情页(3)_11

 

 

 

 

 

 

Fujian Robust Power Co., Ltd.

Адреса

Бр.77 Ксиахоушан, град Нанју, округ Минху, Фужоу, Фуџијан

Е-пошта

Телефон

0591-83850378

0591-83850377

Часови

Понеделник - петок: од 08:30 до 17:00 часот
Сабота, недела: Јавете се на +86 18606061718

'


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја