Рачна мобилна светлосна кула RPLT-5000 со LED светилка 350w за изградба на патишта

Краток опис:

 • Компактна и економична цена
 • KUBUTA Z482, 3000 вртежи во минута
 • Нето-генерален сет-излез 4,5kva
 • 4x 320w LED светилка / 1000W Метал-халоидна ламба
 • Рачни стабилизатори и јарбол
 • Дигитален контролер
 • 5м Рачна висина / продолжение на јарболот
 • Прстен на удар / удар со топка
 • Безбеден дизајн:
 • Заштита од грешка: Систем за исклучување безбеден од неуспех - висок температурен режим, мал притисок на маслото
 • Резервоар за гориво 85L

Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

Спецификација:
Мотор
Мотор 2 цилиндри, Вертикален дизел мотор ладен со вода
Направи / Модел / Нето излез на моторот Kubota Z482-BG Diesel / Kholer KDW-702 Diesel EURO V / EPA 4
Нет генератор постави излез 5,5 кв
Револуција (вртежи во минута) 3000
Аспирација на моторот Природно
Капацитет на гориво (L) 80L
Осветлување
Осветлување Метал халид 1000W; LED светилка 350w / 240w / 160w
Светилка бр. 4
Јарбол 
Тип 3-оддели телескопски јарбол 6M, опционален 9M јарбол
Вкупна висина Врвни 6M / 9M
Агол на вртење 360 степени непрекинато
Оперирајте за надморска височина Механички
Поддржува стабилизатор 4 * Прирачник
Големина на гуми 13 "
Капацитет против ветер 50-61Km / час
Сопирачки Прирачник
Кабина Со пристап до две врати за лесно одржување со закачалка за ракување со монтажен покрив
Димензија и тежина
Тежина 650 кг
Димензија 2600х1350х2670мм
Оптоварување на контејнер 20FT / 40FT 6/12 комплети [отстранување на оската и тркалата, машините за редење можат да вчитаат 18 комплети @ 40HQ]

RPLT-5000 КОМПАКТ СВЕТЛИНА КУЛА

Оваа единица е наш жежок модел на продажба, идеално решение за луѓе кои бараат меѓународен сигурен мотор на брендот и планираат да заштедат буџет. Работи со мотор со потекло од Јапонија Кубота, обезбедете стабилно работење на машината. Компактен дизајн за структура, заштеда на простор и едноставен за влечење или складирање. Погоден за итно осветлување, паркинзи, градилиште, рудник, напојување со резервна копија и големи својства со експанзивни области. Четири 1000 вати метални халидни светилки обезбедуваат светло осветлување за области до 7 хектари. Може да се опреми и со четири 240W LED светла .Оваа единица користи спирална жица, која изгледа уредно кога е нагоре и надолу. За дизајнот, со цел да се намали потенцијалот на грешка во димензиите, нашата кула за осветлување се користи Pro E за дизајн. И за да бидете сигурни дека е стабилен и квалитетен, ние сами дизајнираме и произведуваме ормани, абажури и ЛЕД-ламби. Потоа можеме да гарантираме добар квалитет. За да се осигураме дека сликата ќе трае што е можно подолго, ние користиме пудра што е позната евро-марка Акзонобел. Овој модел е најисплатлив модел за вас.

 

799082546277708923

852189136019436717689624270862543753

 

6000详情页(3)_05 6000详情页(3)_08 6000详情页(3)_06 6000详情页(3)_07 6000详情页(3)_09 6000详情页(3)_10 6000详情页(3)_11


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја