RPLT-4200 Metro Spec Соларна енергија Хидрауличен јарбол Подвижна кула за светло со 3 години гаранција IP67 LED

Краток опис:

Цела заварена приколка од структурен челик:

4 Рачни нозе за стабилизатор за должност

Обложување во прав печен во рерна

2-инчен прстен на прстен / топка

Гуми од 2 * 13 ”


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

RPLT-4200 Соларни Спецификација на кулата за осветлување

ГРАДБА:

СВЕТЛИЦИ

Четири LED-светла со прилагодлива моќност од 4 * 240w

33.600 лумени на LED светло, 134,400 вкупни лумени

Област на осветлување 1962 (L 25Lux

8 метри максимум. Висина кога е целосно проширена,

Светлата работат на која било висина

Фотоќелија систем за автоматско вклучување / запирање

Енергетски систем

48V DC / 300AH Гел батерија

Начин на полнење од конверторот на сончевата енергија

Три 300W соларен панел

48V Соларен напон, струја 15А

Издржливата и енергетски ефикасна кула за сончево осветлување RPLT-4200 има чисто соларно напојување. Енергетски ефикасните светла на овие мобилни кули за соларно светло монтирани на приколка се напојуваат со запечатени батерии без одржување, кои се полнат автоматски преку прилагодливиот соларен панели, работат чисти, нечујно и ефикасно, најдобриот избор за апликации каде што се појавува бучава.

RPLT-4200 соларни осветлувачки кули имаат основа на преносни, компактни и лесни за распоредување од една личност, осветлувањето без бучава и нулта емисија на јаглерод се идеално решение за каква било реакција во итни случаи, рурални и тешко достапни области, привремена безбедност, надворешно активност и големи концерти, полициски / воени апликации и градежни и работни места. Конструктивната подвижна кула за сончева светлина stadiucum е пренослива и лесна за распоредување, многу удобна за составување.

Автоматската фотосензитивна функција може да го реализира автоматскиот тајмер за вклучување / запирање на самрак-зори на кулата за соларно осветлување RPLT-4200.

ЛЕР од 4 * 240 вати произведува 134,400 лумени целосно, 8 метри максимум. Висок галванизиран телескопски хидрауличен јарбол, систем за електрично навалување со 90 степени на светилка, непрекинат систем за рачно вртење од 358 степени, може да ги исполни широките барања за изведба на осветлување.

Секоја LED светилка може да биде индивидуално прилагодена за агол, за да обезбеди чиста, директна светлина за да одговара на која било апликација. ЛЕД-светилките имаат дополнителна корист од снабдување на моментално осветлување.

И џебовите за виklушкар и Cran очите можат да го олеснат движењето на самото место.

РОБУСТНА МОOW 
Мобилна светлосна кула RPLT-4200
Спецификација:      
Енергија / осветлување / осветлување
Панели за осветлување по Уинт 4 * 240W робустен панел за напојување
Опционална температура на бојата 2100K-5700K
Автоматско стартување Тајмер за автоматско започнување / запирање на самрак-зора
Долговечност 5 години
Излез на лумен 4 × 33600 lm
6-ДЕЛ ОГЛАСНИК
Хидраулично продолжување на јарболот
Ротатон Прирачник за 358 степени
ТРЕЈЛЕР
Дежурен рачен стабилизатор на нозете 4
Големина на гуми 13
МАЈНА СПЕЦСКА ШАСИС И КАБИНА
Автоматско започнување и исклучување на изгрејсонце и зајдисонце Изборен
Автоматско вклучување и исклучување на моторот N / A
Изолатор на батерија Изборен
Кабли за скокање Изборен
Лукс сензор автоматско вклучување и исклучување Изборен
СМС-комуникација Изборен
Вклучи исто така Контрола на исклучување на тајмер, почеток на скок, предност на садот и скокач
ДИЕМЕНИОНАЛ (Л * Ш * В) 2650мм × 1300мм × 2450мм (околу)
Систем на батерии 
Материјали на батерии Гел батерија
Капацитет на батеријата 300АА
Напон на батеријата 48V DC
Начин на полнење Конвертор на сончева енергија / Конвертор на електрична енергија
Сончевата енергија
Соларна енергија 3X300W
Соларен напон 48V
струја 15 А.

Референца за слики:

4277

 

Picture-3

 

Picture-4

 

 

 

Picture-7

 

Picture-8

 

Picture-9

 

Picture-10

 

Picture-11

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја