RD240-AC 240W 32400lm IP67 високо квалитетен алуминиумски LED панел со гаранција од 3 години

Краток опис:

Напон на напојување: 90-265V AC, 50 / 60Hz

LED моќност: 240W

Светлосен флукс: 32400лм

Агол на зракот: 45-130 степен

Температура на бојата: 2100-5700K

CRI:> 70

Температура на работа: -20 ℃ ~ 55

IP рејтинг: IP65

Panивотен век:> 20 000 часа

Големина на прицврстување (L * W * H): 407 * 355 * 165 (mm)

Нето тежина: 8 кг


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

Број на модел: RD240-AC

КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ:

1. Долг работен век ; LED како цврста состојба што емитува светлина, во споредба со другите уреди имаат подолг век на траење. Полуживотот на нејзината осветленост обично може да достигне 100,00 часа. Ако се користи ЛЕР наместо традиционалната автомобилска светилка, неговиот век на траење ќе биде подолг од тој на телото.

2. Ниска потрошувачка на енергија ; ЛЕР е нисконапонски уред, така што во иста осветленост, минималната потрошувачка на енергија, може значително да ја намали потрошувачката на енергија. Напротив, со развојот на технологијата и материјалите, таа ќе има поголема светлосна ефикасност. Пресметано е дека ако сите уреди за осветлување во Јапонија бидат заменети со ЛЕДС, две големи централи ќе бидат елиминирани, што би било многу корисно за заштитата на животната средина.

3. Време на брз одговор : ЛЕР-општо може да реагира во десетици милисекунди Ns.

4. Зелените : LED диоди не содржат тешки метали како што се жива, што може да предизвика загадување, за разлика од натриумовите ламби со висок притисок или ламба од метал-халид, кои предизвикуваат оштетување кога ќе се исфрлат од употреба.

5. Ниски трошоци за одржување : засновани на сегашното ниво на технологија и резултатите од тестовите, изворот на светло со голема моќност на ЛЕР може да се користи 10 години без замена, додека традиционалните натриумски ламби со висок притисок треба да се заменуваат еднаш на секои 18 месеци во просек, употребата на ЛЕД-светлината може значително да ги намали трошоците за одржување.

6. Температура на бојата по избор : ЛЕР може да ги задоволи потребите во различни прилики за температурата на бојата.

7. Без Strobe ; LED уличните светла реагираат брзо, го скратуваат времето на осветлување и не се појавуваат стробови, бидејќи заштитата на окото е најсоодветна.

Picture-3

Picture-4

 

Picture-7

Picture-8

Picture-9

Picture-10

Picture-11


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја