RPLT-1600 компактен систем за осветлување прирачна преносна количка приколка за конструкција и настан на отворено

Краток опис:

Клучни карактеристики RPLT-1600:

Компактен и економичен

Лесен потег со влечење на рачката

4 * 1000w Метал Хилд ламба / 180w LED светилка за опција

4.8М телескопски, јарбол од 3 фази

Јарбол со механизам за само заклучување


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

Пренослива приколка за колички RPLT-1600

Преносни приколки за колички RPLT-1600 се добро решение за осветлување на работната зона, тие се дизајнирани со високи лумени, мали димензии, со лесна тежина, лесни за движење со рачка за притискање и можат брзо да се распоредат. Овие одлики го прават ноќното работно време полесно и побезбедно.

Секоја приколка може да собере или четири метални халоидни ламби или ЛЕД ламби, може да шири осветлување на изворот на осветлување на вашето работно место. Висината на јарболот и сенката на ламбата може да се прилагодат, лесно се осветлува место по потреба. Светлата можат да користат енергија или од главната моќност или од сопственикот на генераторот. Со внатрешна употреба, може да се напојува со главна моќност за да се избегне бучава и емисија. Кога напојувањето се испорачува од неговиот преносен генератор, способно за секаков вид на работа во ноќна смена и приколките може да се преместат и да се постават брзо за неколку минус.

Карактеристиките на приколката, вклучувајќи рачка за ротирање за управување со управувачки тркала, цврста / вакуо гума за опција, систем за прекин при работа, четири стабилизатори што може да се повлечат, челичен подрум од тежок тип и низок гравитационен центар ја прават структурата стабилна. Подигање на јарбол со систем за тркалање со винч и вклопување на рачна плочка на ламбата на јарболот, сите единици за приколка во фокусот на дизајнот се лесни за контрола и поставување од една личност, заштедувајќи време и трошоци.

RPLT-1600 СЕРИЈА Кула за осветлување
Информации за производот
ГЕНЕРАТОР Мотор  Едностран цилиндар, 4-тактен, ладен со воздух
Модел  RP186FA Дизел
Фреквенција (hz) 50/60
Номинална моќност (kw) 4,5 / 5
Макс. Моќност (KW) 5 / 5,5
Револуција (вртежи во минута) 3000/3600
Аспирација на моторот Природно
Стартување на системот Електричен
Алтернатор 2-пол, без четки
Напон 120,220,230,240V
Капацитет на гориво 15L
Потрошувачка на гориво со 100% оптоварување 1,85 / л
Контролен систем Дигитален панел за контрола
Излези за напојување 2
LINGHTING Лингтинг Метал халид, 400W
Типо на ламба Метал-халидна ламба
Светилка НЕ. 4
Материјали за домување Куќиште на рефлектор за галванизација
Капацитет на светлина 4 * 25000Лумени
Ifивотен век на ламбата 2000 часа
Агол на вртење 360 степени непрекинато
Работна температура ≤85
Индекс за заштита на врската IP54
МАСТЕР Тип 3-делници телескопски јарбол 4,8м
Оперирајте за надморска височина Винч (механички)
ТРЕЈЛЕР Поддржувања на стабилизаторот 4 * Прирачник
Големина на гуми  25 см
Сопирачки Прирачник
Капацитет против ветер ≤6
ДИМЕНЗИЈА ТЕ&ИНА Нето маса 270 кг
Должина 1350мм
Ширина 840мм
Висина 2600мм
Товар на контејнер (20GP / 40HQ) 20/35 сета

 

Picture-3

 

Picture-4

 

 

 

Picture-7

 

Picture-8

 

Picture-9

 

Picture-10

 

Picture-11

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја