RD240-AC 240W 32400lm IP67 panel alumini me cilësi të lartë alumini me 3 vjet garanci

Përshkrim i shkurtër:

Tensioni i furnizimit: 90-265V AC, 50 / 60Hz

Fuqia LED: 240W

Fluksi ndriçues: 32400lm

Këndi i rrezes: 45-130 shkallë

Temperatura e ngjyrës: 2100-5700K

CRI:> 70

Temperatura e punës: -20 ℃ ~ 55

Vlerësimi i IP: IP65

Jetëgjatësia:> 20,000 orë

Madhësia e fiksimit (L * W * H): 407 * 355 * 165 (mm)

Pesha neto: 8 kg


Detaje të Produktit

FAQ

Etiketat e produkteve

Nr. I Modelit: RD240-AC

TIPARET KRYESORE:

1. Jetëgjatësia e shërbimit të gjatë ; LED si një pajisje që lëshon dritë në gjendje të ngurtë, krahasuar me pajisjet e tjera kanë një jetë më të gjatë shërbimi. Gjysmë-jeta e shkëlqimit të saj zakonisht mund të arrijë 100,00 orë. Nëse LED përdoret në vend të llambës tradicionale të automobilave, jeta e saj do të jetë shumë më e gjatë se ajo e trupit të automobilave.

2. Konsumi i ulët i energjisë ; LED është një pajisje me tension të ulët, kështu që në të njëjtën shkëlqim, konsumi minimal i energjisë, mund të zvogëlojë shumë konsumin e energjisë. Përkundrazi, me zhvillimin e Teknologjisë dhe materialeve, ajo do të ketë efikasitet më të lartë ndriçues. Beenshtë llogaritur që nëse të gjitha pajisjet e ndriçimit në Japoni do të zëvendësoheshin me LEDS, dy termocentrale të mëdha do të eliminoheshin, gjë që do të ishte shumë e dobishme për mbrojtjen e mjedisit.

3. Koha e përgjigjes së shpejtë : LED në përgjithësi mund të përgjigjet në dhjetëra milisekonda Ns.

4. LED-të e gjelbërt do nuk përmbajnë metale të rënda siç është merkuri, i cili mund të shkaktojë ndotje, ndryshe nga llambat e natriumit me presion të lartë ose llambën e halideve të metaleve, të cilat shkaktojnë dëme kur skuqen.

5. Kosto e ulët e mirëmbajtjes : bazuar në nivelin aktual të teknologjisë dhe rezultatet e provave, burimi i dritës LED me fuqi të lartë mund të përdoret për 10 vjet pa zëvendësim, ndërsa llambat natriumi me presion të lartë duhet të zëvendësohen mesatarisht një herë në 18 muaj, përdorimi i Drita LED mund të zvogëlojë shumë kostot e mirëmbajtjes.

6. Temperatura e ngjyrës opsionale : LED mund të plotësojë nevojat e rasteve të ndryshme në temperaturën e ngjyrës.

7. Jo Strobe lights Dritat e rrugëve LED reagojnë shpejt, shkurtojnë kohën e dritës dhe nuk ndodhin strobe, sepse mbrojtja e syrit është më e përshtatshme.

Picture-3

Picture-4

 

Picture-7

Picture-8

Picture-9

Picture-10

Picture-11


  • E mëparshme:
  • Tjetra:

  • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na e dërgoni